1. Home
  2. Actualitate

Euro 2020, preliminarii: Norvegia – Spania 1-1 / Norvegienii au egalat din penalty în minutul 90+4; Ramos, record de selecții

Norvegia și Spania au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată la Oslo, în cadrul preliminariilor Euro 2020. Spania a deschis scorul în minutul 47, prin Saul Niguez, dar nordicii au smuls un punct în prelungiri, grație unui penalty transformat de Joshua King (90+4′).

La partida de la Oslo, Sergio Ramos a devenit jucătorul cu cele mai multe partide la naţionala Spaniei – 168. uD83DuDD1D @SergioRamos cumple hoy 168 partidos con nuestra camiseta y se convierte en el futbolista que más veces ha jugado con ella.⭐ 1 MundialuD83CuDFC6uD83CuDFC6 2 Eurocopas✌uD83CuDFFB 125 victorias⚽ 21 golesAún nos queda mucho por vivir juntos.uD83DuDE4CuD83CuDFFBERES LEYENDA, CAPITÁNuD83DuDE4CuD83CuDFFB#RamosLeyenda pic.twitter.com/qkK0E9ct9O — Selección Española de Fútbol (@SeFutbol) October 12, 2019 Rezultatele serii în Grupa F: Insulele Feroe – România 0-3 Au marcat: Puşcaş 74′, Mitriţă 83′, Keşeru 90+4′.