1. Home
  2. Actualitate

FCSB – Saburtalo Tbilisi, 4-2. Elevii lui Dică, calificare dramatică în turul 3 al Conference League

Tehnicianul Nicolae Dică a revenit cu o victorie de senzație la FCSB. Gruparea „roș-albastră” a reușit, joi, să se califice în turul al treilea al Conference League, după un meci incredibil și plin de răsturnări de situație în fața formației georgiene Saburtalo Tbilisi, scor 4-2.

FCSB a arătat cu totul un alt joc pe Arena Națională, după eșecul suferit în manșa tur din Georgia, când Saburtalo s-a impus cu scorul de 1-0. La București, elevii lui Nicolae Dică au atacat constat poarta adversă, dar primul gol al bucureștenilor a venit abia în minutul 44.

Dawa a deschis scorul pentru FCSB cu o lovitură de cap, în urma unui corner. În repriza secundă, formația din Liga 1 și-a dublat avantajul pe tabelă, grație lui Edjouma, care l-a învins pe goalkeeperul lui Saburtalo cu un șut superb din afara careului.