1. Home
  2. Sport

Ludogorets – AEK Larnaca 0-0! Echipa lui Keşeru şi Moţi, OUT din Europa League

Serie A, etapa a 12-a: Milan – Juventus e duminică, ora 21:30, pe Digi Sport 2 Liga 1, etapa a 15-a: Dinamo – FCSB e duminică, de la 21:00, pe Digi Sport 1 Ludogorets nu mai poate prinde primăvara europeană, după 0-0, acasă, cu AEK Larnaca. Moţi a avut cea mai mare ocazie a partidei: a trimis mingea în bară.

Keşeru şi Moţi au fost titulari în meciul dintre Ludogrets şi AEK Larnaca. În prima repriză, campioana Bulgariei a fost pusă de două ori în dificultate.

Keşeru a ieşit la rampă abia în minutul 41, când a tras pe lângă poartă. În partea a doua, au apărut şi momentele tensionate: Moţi s-a ales cu un cartonaş galben, după un conflict cu un adversar.

Fundaşul român a semnat şi cea mai mare ocazie a lui Ludogorets: a trimis în bara transversală.S-a terminat 0-0, rezultat care le scoate pe ambele echipe din calculele calificării în şaisprezecimile Europa League.