1. Home
  2. Actualitate

Universitatea Craiova, în turul al treilea preliminar al Europa Conference League, după 3-0 cu Vllaznia Shkoder

Universitatea Craiova / FOTO: www.facebook.com/UCVOficial După 1-1 în Albania, Universitatea a dominat categoric partida revanşă şi s-a impus fără emoţii, deşi a marcat destul de târziu, prin Alexandru Mateiu (58), Raul Silva (62) şi Valerică Găman (80). Universitatea a început în forţă şi a avut două ocazii în primul minut de joc, un şut al lui Koljic din afara careului, respins de portar, iar apoi o reluare a lui Papp pe lângă.Gustavo l-a testat şi el pe Zogovic de la circa 20 de metri (10), dar portarul muntenegrean, cel mai bun om de pe teren, a respins mingea.

Baiaram a ratat şutul de la circa 11 metri (18), iar Ivan (20) a reluat slab la o minge lungă trimisă de la Papp şi Zogovic a reţinut. Koljic a trimis periculos de la 18 metri (28), dar Zogovic s-a opus, cum a făcut-o şi la reluarea din unghi a lui Gustavo.Craiovenii au controlat şi prima parte a reprizei secunde, fără a crea pericol la poarta oaspeţilor.